Вимоги до статей

Технічні вимоги до оформлення статей:

До друку приймаються статті українською та іншими мовами обсягом 10-12 сторінок разом з рисунками (чорно-білими), таблицями, списком використаної літератури та анотаціями.

− електронний варіант статті у форматі *.doc, підготовлений у текстовому редакторі Microsoft Word;

− формат А4 через 1,5 інтервала, вирівнювання по ширині аркуша;

− шрифт Times New Roman, розмір 14 пт;

− поля: верхнє – 2 cм, нижнє – 2 cм, ліве – 3 cм, праве – 1,5 cм.;

− абзацний відступ від основного тексту – 1,25 см;

Якщо стаття містить таблиці і / або ілюстрації, то вони повинні бути компактними, мати назву, шрифт тексту таблиць – Times New Roman, розмір – 12 пт. Розмір таблиць та ілюстрацій не повинен бути більше ширини сторінки. Між даними про автора, назвою статті та основним текстом, між анотаціями робиться додатковий одинарний інтервал. Перед і після таблиць, рисунків та формул робиться додатковий одинарний інтервал.

Переноси в назві та тексті статті не допускаються.

Структура статті:

рядок 1 – УДК (вирівнювання по лівому краю)

рядок 2 – ім’я та прізвище автора (по центру, шрифт напівжирний, прямий)

рядок 3 – науковий ступінь та вчене звання автора (по центру)

рядок 4 − посада та повна назва установи, місто і країна, де працює автор, ORCID ID (по центру, без скорочень)

рядок 5 − назва статті (по центру, шрифт напівжирний, прямий, великі літери)

абзац 1 – анотація українською мовою з такими обов’язковими елементами: актуальність проблеми, мета, методи та результати дослідження (від 100 до 200 слів), ключові слова (4−5), відокремлені через кому.

абзац 2 − текст статті.

Структурні елементи основного тексту статті:

Вступ з обов’язковим висвітленням: актуальності дослідження; аналізу останніх досліджень і публікацій, анонс невирішеної раніше частини загальної проблеми (у статті має бути представлений якісний аналіз літературних джерел із проблеми, не можна перераховувати прізвища авторів, які вивчали питання, що досліджується); мети статті; застосовані методи дослідження (їх основний зміст, характеристики і показники, які вони фіксують, та одиниці вимірювання).

Виклад основного матеріалу (основні результати дослідження; обговорення результатів, повне обґрунтування отриманих наукових результатів).

Висновки та перспективи подальших досліджень.

Список використаної літератури:

References:

Література − розміщується після статті за абеткою; оформляється відповідно до міждержавного стандарту ДСТУ 8302:2015. Посилання на літературу в тексті слід давати підрядково. Наприкінці статті розміщується транслітерована (онлайновий транслітератор: https://slovnyk.ua/translit.php) і перекладена англійською версія літератури (References), оформлена згідно з вимогами APA-7 (https://www.tandf.co.uk//journals/authors/style/reference/tf_APA.pdf).

наступний абзац − дата надходження статті до редакції.

нижче − англійською мовою: дані про автора, назва статті, розширена анотація з такими обов’язковими елементами: актуальність проблеми, мета, методи та результати дослідження (від 250 до 300 слів), ключові слова (4−5), відокремлені через кому.