Порядок рецензування статей

Процес рецензування статей складається з таких етапів:

1. Попередній розгляд. Статті, подані для публікації в науковому журналі «Буковинський богословський вісник», надходять до відповідального секретаря, який здійснює її перегляд на предмет відповідності її змісту формальним вимогам до оформлення (відповідність тематиці журналу, форматування тексту, зміст та обсяг анотації, оформлення списку використаних джерел, грамотність мови статті, відповідність науковому стилю тощо). Крім того, здійснюється редакційна перевірка надісланих матеріалів на плагіат. У разі схвального рішення стаття передається на рецензування. У випадку наявності зауважень на етапі первинного контролю, стаття може бути відхилена, або направлена авторові на доопрацювання. При цьому датою надходження вважатиметься дата повторного надходження доопрацьованої статті.

2. Рецензування. Процес рецензування статті є конфіденційним та анонімним (double-blind review), тобто умови отримання, зміст, особливості та етапи рецензування, коментарі рецензентів та остаточне рішення щодо публікації не розкривається нікому, крім авторів та рецензентів. При цьому ні автор, ні рецензент не знають один одного. Автора повідомляють про результати рецензування та точку зору редакційної колегії електронною поштою. 

Рецензент після розгляду матеріалів може винести одне з таких рішень:

1) опублікувати у авторській редакції;

2) опублікувати з незначними змінами, внесеними редакційною колегією (зміни обговорюються з автором);

3) повернути рукопис автору (якщо стаття потребує незначного доопрацювання, автор може подати перероблений рукопис наукової статті повторно);

4) відмовити у публікації (якщо рукопис не відповідає редакційній політиці, етичним засадам журналу, вимогам до рукописів).

У випадку відмови у публікації або необхідності доробки рукопису рецензент повинен надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення.